Čtvrtek 12. 11. 2020

Zralé ženství

Jaké změny čekají ženu po padesátce, šedesátce... a co je a není možné ovlivnit? Jak neztrácet chuť a energii žít pro další dny? Jak si vážit ženské zralosti a kde hledat radost, i když už na nás neleží každodenní péče o děti? A také partnerství, které už často trvá mnoho let, se možná mění. Jak ho oživit a jak v něm být spokojená? Budeme společně hledat inspiraci i odpovědi…

O čem si budeme povídat

O čem jsme si povídali

Nalijeme si rovnou čistého vína. Všechny stárneme, to je nezadržitelný fakt. Ovšem stárnutí se nemusíme poddávat a upadat do depresí, pocitů méněcennosti ve srovnání s mladšími ženami kolem nás. Je dobré uvědomovat si, jak je skvělé, mít životní zkušenosti, nadhled, pozitivní přístup k životu, užívat si věcí, které nám dělají radost, když už máme děti z hnízda a máme čas na sebe.

Chci vstupenku

Patronky

Patronkami akce jsou herečky

berenika kohoutová a marika šoposká

Speakři

Mgr. et Mgr. Milan Studnička

Milan Studnička pracuje jako psycholog, lektor a kouč už více než 12 let. Spolupracuje s celou řadou firem na vzdělávacích projektech a pořádá také samostatné kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti. Ve své psychologické praxi pracuje s problémy dětí i dospělých. Milan zároveň spolupracuje s Českým olympijským výborem na školení trenérů. S kolegou Tomášem Rychnovským vydal knížku Každá bolest má svou příčinu.

Mgr. et Mgr. Milan Studnička

Milan Studnička pracuje jako psycholog, lektor a kouč už více než 12 let. Spolupracuje s celou řadou firem na vzdělávacích projektech a pořádá také samostatné kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti. Ve své psychologické praxi pracuje s problémy dětí i dospělých. Milan zároveň spolupracuje s Českým olympijským výborem na školení trenérů. S kolegou Tomášem Rychnovským vydal knížku Každá bolest má svou příčinu.

Olga Šípková

Oli Šípková je známá všem ve své generaci hlavně jako mistryně světa ve sportovním aerobiku. Cvičení se věnuje celý život a stále dělá radost pohybem lidem, kteří chodí na její hodiny. Životní zkušenosti ji dovedly až k práci koučky, lektorky na téma Životní energie, Strachu a Změny. Velmi ráda pracuje i v médiích a moderuje. Spolupracuje také s projektem Dovychovat. Ona sama si prošla velkým množstvím změn a v 50 letech se cítí šťastná, radostná a stále „na cestě“ při práci na sobě. Nechte se inspirovat.

MUDr. Andrej Černý

Andrej Černý pracuje již od absolutoria na Lékařské fakultě MU v Brně jako gynekolog-porodník na gynekologicko-porodnické klinice VFN v Praze "U Apolináře". Kromě péče o rizikové těhotenství se zabývá také ultrazvukovou diagnostikou plodů v Centru fetální medicíny a je také lékařem v Centru asistované reprodukce. Působí jako odborný asistent na 1. lékařské fakultě UK, kde o těchto komplikacích přednáší medikům a porodním asistentkám.

Mgr. Petra Šatavová

Petra vystudovala Právnickou fakultu UK v Praze. Před svou advokátní praxí vykonávala praxi v notářské kanceláři, kde se mimo jiné věnovala problematice dědického práva a otázkám manželského majetkového práva. Od roku 2010 je advokátkou a zaměřuje se na problematiku rodinného práva, včetně mnoha případů s mezinárodním prvkem. Ve své praxi se zabývala též oblastí zdravotnického práva a jako jeden z mála odborníků se věnovala též styčným bodům zdravotnického a rodinného práva. Od roku 2013 je Petra po úspěšném složení mediačních zkoušek zapsaná v seznamu mediátorů a tuto praxi intenzivně zejména v oblasti rodinného práva vykonává. Poznatky z oblasti psychologie získala též absolvováním několika výcviků krizové intervence a též jako pracovník pro Sdružení Linky bezpečí v rámci Nadace Naše dítě. Petra má za sebou též publikační činnost mimo jiné do odborného časopisu Rodinné Listy.

MUDr. Kamila Nouzová

Kamila Nouzová, specialistka v oboru gynekologie a porodnictví, se věnuje svým pacientkám od roku 1993. Pracovala v několika zdravotnických zařízeních a od roku 2014 pokračuje v ambulantní gynekologii a péči o těhotné ve vlastní ordinaci ProfiGyn s.r.o. Kamila je spoluautorkou několika populárně-naučných knih a vystupovala v řadě pořadů pro ženy, např. Sama doma v České televizi.

Ing. Vladimír Pikora, Ph.D.

Vystudoval VŠE v Praze, kde v roce 2007 získal doktorát z ekonomie. V průběhu studia absolvoval řadu zahraničních studijních pobytů. Je autorem několika tisíc článků a expertních komentářů na téma ekonomika a finance a patří mezi nejcitovanější ekonomy. Od 2006 působí v analytické společnosti Next Finance, kde je hlavním ekonomem. Společně s manželkou, Markétou Šichtařovou, napsal několika knih s ekonomickou tématikou. Vladimír Pikora má v tuto chvíli 6 dětí.

Mgr. Kamila Šimůnková (Petrovská)

Kamila vystudovala kulturologii, ale po škole ji to táhlo jinam, k pedagogice a koučování. Kamila je iniciátorka, autorka a kreativní ředitelka platformy Třetí rodič a napsala také stejnojmennou knihu. Své dlouholeté zkušenosti ze vzdělávání, koučování a aplikované psychologie uplatňuje při vedení seminářů a individuálním poradenství pro nevlastní rodiče. Má 2 „bonusové“ a 1 vlastní dítě.

Honza Vojtko

H:o)nza Vojtko se přes 12 let věnuje párové a individuální terapii. H:o)nza má za sebou výcviky v kognitivně-behaviorální terapii, doplněný výcvikem ve schéma terapii a v případě potřeb klientů využívá i terapeutickou práci s psychosomatikou (bodyterapii). Kromě terapií se věnuje i vzdělávání dospělých ve všech možných podobách. H:o)nza také píše knížky, články, natáčí videa a mluví o párové terapii například i v rozhlasových pořadech. Nadšeně říká, že svou práci miluje.

MUDr. Radkin Honzák

Radkin Honzák je jedním z nejuznávanějších českých psychiatrů, je také publicista a vysokoškolský pedagog. Absolvoval Fakultu všeobecného lékařství v Praze. Po roce 1989 vedl 10 let oddělení lékařské psychologie, psychoterapie a psychosomatiky 1. LF UK, další dekádu působil na Psychiatrické katedře IPVZ a později v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích. Jeho publikační činnost se zaměřuje na psychosomatickou problematiku, jak dokazují i knihy, které napsal pro laickou veřejnost.

Program

18:00 - 18:10

Úvod

18:10 - 18:40

Práce se „zralou“ ženskou energií

Ženy kolem padesátky mají už starší nebo dospělé děti, ambiciózní pracovní období už většinou za sebou a možná se obávají toho, co dál dělat se svým životem, aby je naplňoval a byly spokojené samy se sebou. Objevte v sobě energii, chuť a sílu ke změnám ve svém životě, které vám přinesou pozitivnější budoucnost.

18:40 - 19:10

Fyzické změny v ženském těle

Všechny fyzicky stárneme, tak to prostě je. Co můžeme čekat, s čím je třeba se smířit a na co se dá trošku „připravit“ z gynekologického hlediska? Jde o téma, o kterém se mnoho nemluví a možná není od věci, postavit se realitě čelem, ovšem s nadhledem a možná i úsměvem.

19:10 – 19:40

Jak s životní zkušeností přistupovat ke vztahům i k sobě

V dnešní uspěchané době na našich bedrech leží mnoho stresu. Proto často zapomínáme na to nejdůležitější – kým jsme. Neodpočíváme, nemáme se rádi, netrávíme čas se svými nejbližšími. Trpí tím naše vztahy. A my. Ve zralém věku je načase žít spokojený život s radostí z každého dne, dopřávat si to, co nás těší a pečovat o sebe i o vztahy s nejbližšími. Nechte se inspirovat mužem, který má energie na rozdávání. Nechte si poradit, jak zlepšit partnerský vztah, který trvá třeba už mnoho let.

19:40 – 20:00

Zkušenosti 3 zralých žen s různými životními příběhy.

Moderátorka

No items found.

Veliké díky patří partnerům
naší konference

Nepromeškejte příležitost

Čtvrtek 12. 11. 2020

18:00 – 20:00

ONLINE

Chci vstupenku
Proběhlé akce:

Numia s.r.o.
helena@konferenceprozivot.cz
Tel. 739 344 765

Sídlo firmy
Na Chodovci 2723/58,
141 00 Praha