Sobota 17. 10. 2020 ONLINE

Střídavá péče a sešívané rodiny

Jaké jsou varianty péče o dítě po rozchodu rodičů? Jak vytvořit pro dítě láskyplné prostředí s jistotami, i když žije ve dvou rodinách? Jak komunikovat se současným i bývalým partnerem nejen o dětech - vlastních i tzv. bonusových? Nebo v čem spočívá dobrá právní pomoc při řešení péče o dítě? Budeme hledat odpovědi na tyhle a další důležité otázky pro spokojený život dětí i rodičů po rozchodu.

O čem si budeme povídat

O čem jsme si povídali

Když vztah nevyjde a partneři se rozcházejí, mají být všechny další kroky hlavně v zájmu dítěte a jeho spokojeného dětství a dospívání. Dítě má i po rozchodu rodičů žít v bezpečném rodinném zázemí, i když už rodiče nežijí v jedné domácnosti.


Jak dítěti říct, že rodiče se rozcházejí? Jaké podoby může mít střídavá péče? Jak vytvořit pro dítě láskyplné prostředí s jistotami, i když se rodiče rozešli? Jak komunikovat se současným i bývalým partnerem, když nám jde o spokojenost dětí - vlastních i tzv. bonusových? Nebo v čem spočívá dobrá právní pomoc při řešení péče o dítě?

Chci vstupenku

Patronky

Patronkami akce jsou herečky

berenika kohoutová a marika šoposká

Speakři

Mgr. et Mgr. Milan Studnička

Milan Studnička pracuje jako psycholog, lektor a kouč už více než 12 let. Spolupracuje s celou řadou firem na vzdělávacích projektech a pořádá také samostatné kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti. Ve své psychologické praxi pracuje s problémy dětí i dospělých. Milan zároveň spolupracuje s Českým olympijským výborem na školení trenérů. S kolegou Tomášem Rychnovským vydal knížku Každá bolest má svou příčinu.

Mgr. et Mgr. Milan Studnička

Milan Studnička pracuje jako psycholog, lektor a kouč už více než 12 let. Spolupracuje s celou řadou firem na vzdělávacích projektech a pořádá také samostatné kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti. Ve své psychologické praxi pracuje s problémy dětí i dospělých. Milan zároveň spolupracuje s Českým olympijským výborem na školení trenérů. S kolegou Tomášem Rychnovským vydal knížku Každá bolest má svou příčinu.

Olga Šípková

Oli Šípková je známá všem ve své generaci hlavně jako mistryně světa ve sportovním aerobiku. Cvičení se věnuje celý život a stále dělá radost pohybem lidem, kteří chodí na její hodiny. Životní zkušenosti ji dovedly až k práci koučky, lektorky na téma Životní energie, Strachu a Změny. Velmi ráda pracuje i v médiích a moderuje. Spolupracuje také s projektem Dovychovat. Ona sama si prošla velkým množstvím změn a v 50 letech se cítí šťastná, radostná a stále „na cestě“ při práci na sobě. Nechte se inspirovat.

MUDr. Andrej Černý

Andrej Černý pracuje již od absolutoria na Lékařské fakultě MU v Brně jako gynekolog-porodník na gynekologicko-porodnické klinice VFN v Praze "U Apolináře". Kromě péče o rizikové těhotenství se zabývá také ultrazvukovou diagnostikou plodů v Centru fetální medicíny a je také lékařem v Centru asistované reprodukce. Působí jako odborný asistent na 1. lékařské fakultě UK, kde o těchto komplikacích přednáší medikům a porodním asistentkám.

Mgr. Petra Šatavová

Petra vystudovala Právnickou fakultu UK v Praze. Před svou advokátní praxí vykonávala praxi v notářské kanceláři, kde se mimo jiné věnovala problematice dědického práva a otázkám manželského majetkového práva. Od roku 2010 je advokátkou a zaměřuje se na problematiku rodinného práva, včetně mnoha případů s mezinárodním prvkem. Ve své praxi se zabývala též oblastí zdravotnického práva a jako jeden z mála odborníků se věnovala též styčným bodům zdravotnického a rodinného práva. Od roku 2013 je Petra po úspěšném složení mediačních zkoušek zapsaná v seznamu mediátorů a tuto praxi intenzivně zejména v oblasti rodinného práva vykonává. Poznatky z oblasti psychologie získala též absolvováním několika výcviků krizové intervence a též jako pracovník pro Sdružení Linky bezpečí v rámci Nadace Naše dítě. Petra má za sebou též publikační činnost mimo jiné do odborného časopisu Rodinné Listy.

MUDr. Kamila Nouzová

Kamila Nouzová, specialistka v oboru gynekologie a porodnictví, se věnuje svým pacientkám od roku 1993. Pracovala v několika zdravotnických zařízeních a od roku 2014 pokračuje v ambulantní gynekologii a péči o těhotné ve vlastní ordinaci ProfiGyn s.r.o. Kamila je spoluautorkou několika populárně-naučných knih a vystupovala v řadě pořadů pro ženy, např. Sama doma v České televizi.

Ing. Vladimír Pikora, Ph.D.

Vystudoval VŠE v Praze, kde v roce 2007 získal doktorát z ekonomie. V průběhu studia absolvoval řadu zahraničních studijních pobytů. Je autorem několika tisíc článků a expertních komentářů na téma ekonomika a finance a patří mezi nejcitovanější ekonomy. Od 2006 působí v analytické společnosti Next Finance, kde je hlavním ekonomem. Společně s manželkou, Markétou Šichtařovou, napsal několika knih s ekonomickou tématikou. Vladimír Pikora má v tuto chvíli 6 dětí.

Mgr. Kamila Šimůnková (Petrovská)

Kamila vystudovala kulturologii, ale po škole ji to táhlo jinam, k pedagogice a koučování. Kamila je iniciátorka, autorka a kreativní ředitelka platformy Třetí rodič a napsala také stejnojmennou knihu. Své dlouholeté zkušenosti ze vzdělávání, koučování a aplikované psychologie uplatňuje při vedení seminářů a individuálním poradenství pro nevlastní rodiče. Má 2 „bonusové“ a 1 vlastní dítě.

Honza Vojtko

H:o)nza Vojtko se přes 12 let věnuje párové a individuální terapii. H:o)nza má za sebou výcviky v kognitivně-behaviorální terapii, doplněný výcvikem ve schéma terapii a v případě potřeb klientů využívá i terapeutickou práci s psychosomatikou (bodyterapii). Kromě terapií se věnuje i vzdělávání dospělých ve všech možných podobách. H:o)nza také píše knížky, články, natáčí videa a mluví o párové terapii například i v rozhlasových pořadech. Nadšeně říká, že svou práci miluje.

MUDr. Radkin Honzák

Radkin Honzák je jedním z nejuznávanějších českých psychiatrů, je také publicista a vysokoškolský pedagog. Absolvoval Fakultu všeobecného lékařství v Praze. Po roce 1989 vedl 10 let oddělení lékařské psychologie, psychoterapie a psychosomatiky 1. LF UK, další dekádu působil na Psychiatrické katedře IPVZ a později v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích. Jeho publikační činnost se zaměřuje na psychosomatickou problematiku, jak dokazují i knihy, které napsal pro laickou veřejnost.

Program

09:00 - 09:10

Úvod a technické informace k online verzi

09:10 - 09:35

Přání dítěte vs. přání rodičů po rozchodu

Mgr. et Mgr. Milan Studnička

Milan ve své praxi potkává mnoho rodin, které prošli rozchodem a rodiče řešili, jak si rozdělit péči o dítě. Milan je zastáncem toho, že vždy je velmi důležité brát v úvahu i přání dítěte (s ohledem na věk). Uslyšíte o pozitivních i ne příliš vydařených případech rodin, které se dělí o péči o dítě. Sám střídavou péči také zažil. Ať už jste v situaci, kdy rozvodem procházíte nebo už ve střídavé péči žijete, dozvíte se důležité tipy, aby se právě ve vašem případě mohlo podařit nastavit péči o dítě po rozchodu k co největší spokojenosti všech zúčastněných.

09:35 - 09:55

Dobrá právní rada při řešení péče o dítě

Mgr. Petra Šatavová

Při rozpadu vztahu dochází k významným změnám v životě všech zúčastněných a především dětí. Nejdůležitější je si uvědomit, že každá rodina je specifická, a ještě víc specifické a individuální jsou děti a jejich potřeby. V rodinném právu a při „předělávání na novo“ je nejdůležitější „šít na míru“. Dobrá právní pomoc spočívá hlavně v pochopení konkrétních okolností daného případu a ve schopnosti pomocníka advokáta rozpoznat, která péče a který režim bude tím nejmírnějším zásahem. Petra ve svém příspěvku nastíní pohledy, podle kterých se lze pokoušet vytvářet nové kvalitní zázemí. Dozvíte se také, proč není vždy stejná cesta použitelná při na první pohled stejné situaci, respektive, proč není každý rozvod a změna rodinného uspořádání stejná.

09:55 - 10:10

Jak být dobrým třetím rodičem?

Mgr. Kamila Šimůnková (Petrovská)

V Česku je velké množství rodin, které žijí jako tzv. sešívané, patchworkové. Role nevlastního rodiče je podle Kamily jiná pro muže a jiná pro ženy, ale obecně třetí rodiče spojuje mnoho podobných pocitů. V životě nevlastních rodičů se objevují mnohá tabu, o kterých se moc nemluví, například komplikované vztahy s ex-partnery, nebo negativní emoce směrem k nevlastním dětem. I to jsou jedny z důvodů, proč je role třetího rodiče o neustálém hledání spokojenosti, jak v rodině, tak uvnitř sama sebe...

10:15 - 10:25

Příklady z praxe: Rodiče a děti a jejich pohled na život mezi dvěma rodinami

10:25 - 10:45

Otázky a odpovědi

Moderátorka

Petra Beránková

Petra Beránková (rozená Polanská) je vystudovaná sociální pracovnice a je maminkou 2 malých dětí. Již přes 20 let se ale věnuje práci v médiích. Začínala jako moderátorka v komerčním radiu, později dostala příležitost pracovat také pro soukromé televizní stanice. Na TV Prima a dále i na ČT měla dva vlastní pořady - Dementy a Gladiátor. Poté moderovala zprávy ve zpravodajství České televize a ČT24. V současnosti pracuje jako redaktorka Českého rozhlasu Pardubice. Nárazově stále spolupracuje s Českou televizí, moderuje nejrůznější typy akcí, například i v oblasti charity.

Veliké díky patří partnerům
naší konference

Nepromeškejte příležitost

Sobota 17. 10. 2020 ONLINE

09.00 - 10.45

ONLINE

Chci vstupenku
Proběhlé akce:

Numia s.r.o.
helena@konferenceprozivot.cz
Tel. 739 344 765

Sídlo firmy
Na Chodovci 2723/58,
141 00 Praha