Sobota 08. 2. 2020

Mladý rodič

Proč uvažovat o založení rodiny dřív než ve 30 letech? Jaká jsou pro a jsou vůbec nějaká proti? Co potkává mladé lidi po cestě k rodičovství po stránce fyzické, psychické i ekonomické.

O čem si budeme povídat

O čem jsme si povídali

Drtivá většina mladých lidí chce děti. Dříve nebo později. Přijďte si poslechnout názory odborníků a rodičů, kteří nastartovali svoje rodičovství před třicítkou i těch, kteří naopak čekali s rodičovstvím do pozdějšího věku. Ujasněte si vlastní postoj k téhle otázce.

Chci vstupenku

Patronky

Patronkami akce jsou herečky

berenika kohoutová a marika šoposká

Speakři

Mgr. et Mgr. Milan Studnička

Milan Studnička pracuje jako psycholog, lektor a kouč už více než 12 let. Spolupracuje s celou řadou firem na vzdělávacích projektech a pořádá také samostatné kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti. Ve své psychologické praxi pracuje s problémy dětí i dospělých. Milan zároveň spolupracuje s Českým olympijským výborem na školení trenérů. S kolegou Tomášem Rychnovským vydal knížku Každá bolest má svou příčinu.

Mgr. et Mgr. Milan Studnička

Milan Studnička pracuje jako psycholog, lektor a kouč už více než 12 let. Spolupracuje s celou řadou firem na vzdělávacích projektech a pořádá také samostatné kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti. Ve své psychologické praxi pracuje s problémy dětí i dospělých. Milan zároveň spolupracuje s Českým olympijským výborem na školení trenérů. S kolegou Tomášem Rychnovským vydal knížku Každá bolest má svou příčinu.

Olga Šípková

Oli Šípková je známá všem ve své generaci hlavně jako mistryně světa ve sportovním aerobiku. Cvičení se věnuje celý život a stále dělá radost pohybem lidem, kteří chodí na její hodiny. Životní zkušenosti ji dovedly až k práci koučky, lektorky na téma Životní energie, Strachu a Změny. Velmi ráda pracuje i v médiích a moderuje. Spolupracuje také s projektem Dovychovat. Ona sama si prošla velkým množstvím změn a v 50 letech se cítí šťastná, radostná a stále „na cestě“ při práci na sobě. Nechte se inspirovat.

MUDr. Andrej Černý

Andrej Černý pracuje již od absolutoria na Lékařské fakultě MU v Brně jako gynekolog-porodník na gynekologicko-porodnické klinice VFN v Praze "U Apolináře". Kromě péče o rizikové těhotenství se zabývá také ultrazvukovou diagnostikou plodů v Centru fetální medicíny a je také lékařem v Centru asistované reprodukce. Působí jako odborný asistent na 1. lékařské fakultě UK, kde o těchto komplikacích přednáší medikům a porodním asistentkám.

Mgr. Petra Šatavová

Petra vystudovala Právnickou fakultu UK v Praze. Před svou advokátní praxí vykonávala praxi v notářské kanceláři, kde se mimo jiné věnovala problematice dědického práva a otázkám manželského majetkového práva. Od roku 2010 je advokátkou a zaměřuje se na problematiku rodinného práva, včetně mnoha případů s mezinárodním prvkem. Ve své praxi se zabývala též oblastí zdravotnického práva a jako jeden z mála odborníků se věnovala též styčným bodům zdravotnického a rodinného práva. Od roku 2013 je Petra po úspěšném složení mediačních zkoušek zapsaná v seznamu mediátorů a tuto praxi intenzivně zejména v oblasti rodinného práva vykonává. Poznatky z oblasti psychologie získala též absolvováním několika výcviků krizové intervence a též jako pracovník pro Sdružení Linky bezpečí v rámci Nadace Naše dítě. Petra má za sebou též publikační činnost mimo jiné do odborného časopisu Rodinné Listy.

MUDr. Kamila Nouzová

Kamila Nouzová, specialistka v oboru gynekologie a porodnictví, se věnuje svým pacientkám od roku 1993. Pracovala v několika zdravotnických zařízeních a od roku 2014 pokračuje v ambulantní gynekologii a péči o těhotné ve vlastní ordinaci ProfiGyn s.r.o. Kamila je spoluautorkou několika populárně-naučných knih a vystupovala v řadě pořadů pro ženy, např. Sama doma v České televizi.

Ing. Vladimír Pikora, Ph.D.

Vystudoval VŠE v Praze, kde v roce 2007 získal doktorát z ekonomie. V průběhu studia absolvoval řadu zahraničních studijních pobytů. Je autorem několika tisíc článků a expertních komentářů na téma ekonomika a finance a patří mezi nejcitovanější ekonomy. Od 2006 působí v analytické společnosti Next Finance, kde je hlavním ekonomem. Společně s manželkou, Markétou Šichtařovou, napsal několika knih s ekonomickou tématikou. Vladimír Pikora má v tuto chvíli 6 dětí.

Mgr. Kamila Šimůnková (Petrovská)

Kamila vystudovala kulturologii, ale po škole ji to táhlo jinam, k pedagogice a koučování. Kamila je iniciátorka, autorka a kreativní ředitelka platformy Třetí rodič a napsala také stejnojmennou knihu. Své dlouholeté zkušenosti ze vzdělávání, koučování a aplikované psychologie uplatňuje při vedení seminářů a individuálním poradenství pro nevlastní rodiče. Má 2 „bonusové“ a 1 vlastní dítě.

Honza Vojtko

H:o)nza Vojtko se přes 12 let věnuje párové a individuální terapii. H:o)nza má za sebou výcviky v kognitivně-behaviorální terapii, doplněný výcvikem ve schéma terapii a v případě potřeb klientů využívá i terapeutickou práci s psychosomatikou (bodyterapii). Kromě terapií se věnuje i vzdělávání dospělých ve všech možných podobách. H:o)nza také píše knížky, články, natáčí videa a mluví o párové terapii například i v rozhlasových pořadech. Nadšeně říká, že svou práci miluje.

MUDr. Radkin Honzák

Radkin Honzák je jedním z nejuznávanějších českých psychiatrů, je také publicista a vysokoškolský pedagog. Absolvoval Fakultu všeobecného lékařství v Praze. Po roce 1989 vedl 10 let oddělení lékařské psychologie, psychoterapie a psychosomatiky 1. LF UK, další dekádu působil na Psychiatrické katedře IPVZ a později v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích. Jeho publikační činnost se zaměřuje na psychosomatickou problematiku, jak dokazují i knihy, které napsal pro laickou veřejnost.

Program

13:00 - 13:30

Registrace

13:30 – 14:15

Rodičovství a partnerství

Mgr. et Mgr. Milan Studnička

Ať je partnerství jakékoli, s příchodem dítěte se každý vztah mění. Dítě přináší nové a nepoznané, skvělé (i méně skvělé) zkušenosti, povinnosti a zážitky. Je určitě dobré si tuhle proměnu partnerství uvědomit a trochu se na ni třeba i připravit. Začít například tím, jak poznat partnera pro život nebo jak budovat partnerský vztah s ohledem na přicházející rodičovství. A na co si dát v rámci partnerství pozor, aby dlouhodobě dobře fungovalo a aby tvořilo dobré zázemí pro děti.

14:15 - 15:00

Těhotenství a umělé oplodnění

MUDr. Andrej Černý

Stát se rodičem znamená velký zvrat v životě každého člověka. Když jsme mladí, zdá se všechno snažší a i příroda většinou nedělá problémy. Rodičovství ve vyšším věku však přináší nemalé zdravotní riziko - pokud se vůbec povede. Otěhotnět ve věku nad 35 let je výrazně obtížnější a těhotenství v tomto věku s sebou přináší nemalé riziko onemocnění a pak i porodních komplikací.

15:00 - 15:30

Přestávka

15:30 - 16:15

Rodičovství a peníze

Ing. Vladimír Pikora, Ph.D.

Společnost propadla mýtu, že život je hlavně o penězích. Podle Vladimíra Pikory je ale život hlavně o rodině - čím více dětí, tím více rodina. Rodina je o přístupu a nikoli o penězích, ačkoli úplně bez peněz to taky nejde. A v této přednášce bude pohled ekonoma mimo mainstreamový proud.

16:15 - 17:00

Mladý vs. starší rodič

MUDr. Radkin Honzák

O rodičovství, v mladším i starším věku, s nadhledem a zkušenostmi několika desetiletí...

17:00 - 17:15

Přestávka

17:15 - 18:30

Diskuze s rodiči a odborníky

Moderátorka

Petra Beránková

Petra Beránková (rozená Polanská) je vystudovaná sociální pracovnice a je maminkou 2 malých dětí. Již přes 20 let se ale věnuje práci v médiích. Začínala jako moderátorka v komerčním radiu, později dostala příležitost pracovat také pro soukromé televizní stanice. Na TV Prima a dále i na ČT měla dva vlastní pořady - Dementy a Gladiátor. Poté moderovala zprávy ve zpravodajství České televize a ČT24. V současnosti pracuje jako redaktorka Českého rozhlasu Pardubice. Nárazově stále spolupracuje s Českou televizí, moderuje nejrůznější typy akcí, například i v oblasti charity.

Veliké díky patří partnerům
naší konference

Nepromeškejte příležitost

Sobota 08. 2. 2020

13:30 - 18:30

NODE5

Radlická 180/50, 150 00 Praha 5-Smíchov

Chci vstupenku
Proběhlé akce:

Numia s.r.o.
helena@konferenceprozivot.cz
Tel. 739 344 765

Sídlo firmy
Na Chodovci 2723/58,
141 00 Praha