Sobota 08. února 2020

Mladý rodič

Proč uvažovat o založení rodiny dřív než ve 30 letech? Jaká jsou pro a jsou vůbec nějaká proti? Co potkává mladé lidi po cestě k rodičovství po stránce fyzické, psychické i ekonomické.

O čem si budeme povídat

O čem jsme si povídali

Drtivá většina mladých lidí chce děti. Dříve nebo později. Přijďte si poslechnout názory odborníků a rodičů, kteří nastartovali svoje rodičovství před třicítkou i těch, kteří naopak čekali s rodičovstvím do pozdějšího věku. Ujasněte si vlastní postoj k téhle otázce.

Chci vstupenku

Patronky

Patronkami akce jsou herečky

berenika kohoutová a marika šoposká

Speakři

Mgr. et Mgr. Milan Studnička

Milan Studnička pracuje jako psycholog, lektor a kouč už více než 12 let. Spolupracuje s celou řadou firem na vzdělávacích projektech a pořádá také samostatné kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti. Ve své psychologické praxi pracuje s problémy dětí i dospělých. Milan zároveň spolupracuje s Českým olympijským výborem na školení trenérů. S kolegou Tomášem Rychnovským vydal knížku Každá bolest má svou příčinu.

Mgr. et Mgr. Milan Studnička

Milan Studnička pracuje jako psycholog, lektor a kouč už více než 12 let. Spolupracuje s celou řadou firem na vzdělávacích projektech a pořádá také samostatné kurzy o výchově dětí i kurzy o tom, jak dosáhnout životní radosti. Ve své psychologické praxi pracuje s problémy dětí i dospělých. Milan zároveň spolupracuje s Českým olympijským výborem na školení trenérů. S kolegou Tomášem Rychnovským vydal knížku Každá bolest má svou příčinu.

MUDr. Andrej Černý

Andrej Černý pracuje již od absolutoria na Lékařské fakultě MU v Brně jako gynekolog-porodník na gynekologicko-porodnické klinice VFN v Praze "U Apolináře". Kromě péče o rizikové těhotenství se zabývá také ultrazvukovou diagnostikou plodů v Centru fetální medicíny a je také lékařem v Centru asistované reprodukce. Působí jako odborný asistent na 1. lékařské fakultě UK, kde o těchto komplikacích přednáší medikům a porodním asistentkám.

Mgr. Petra Šatavová

Petra vystudovala Právnickou fakultu UK v Praze. Před svou advokátní praxí vykonávala praxi v notářské kanceláři, kde se mimo jiné věnovala problematice dědického práva a otázkám manželského majetkového práva. Od roku 2010 je advokátkou a zaměřuje se na problematiku rodinného práva, včetně mnoha případů s mezinárodním prvkem. Ve své praxi se zabývala též oblastí zdravotnického práva a jako jeden z mála odborníků se věnovala též styčným bodům zdravotnického a rodinného práva. Od roku 2013 je Petra po úspěšném složení mediačních zkoušek zapsaná v seznamu mediátorů a tuto praxi intenzivně zejména v oblasti rodinného práva vykonává. Poznatky z oblasti psychologie získala též absolvováním několika výcviků krizové intervence a též jako pracovník pro Sdružení Linky bezpečí v rámci Nadace Naše dítě. Petra má za sebou též publikační činnost mimo jiné do odborného časopisu Rodinné Listy.

Ing. Vladimír Pikora, Ph.D.

Vystudoval VŠE v Praze, kde v roce 2007 získal doktorát z ekonomie. V průběhu studia absolvoval řadu zahraničních studijních pobytů. Je autorem několika tisíc článků a expertních komentářů na téma ekonomika a finance a patří mezi nejcitovanější ekonomy. Od 2006 působí v analytické společnosti Next Finance, kde je hlavním ekonomem. Společně s manželkou, Markétou Šichtařovou, napsal několika knih s ekonomickou tématikou. Vladimír Pikora má v tuto chvíli 6 dětí.

Mgr. Kamila Šimůnková (Petrovská)

Kamila vystudovala kulturologii, ale po škole ji to táhlo jinam, k pedagogice a koučování. Kamila je iniciátorka, autorka a kreativní ředitelka platformy Třetí rodič a napsala také stejnojmennou knihu. Své dlouholeté zkušenosti ze vzdělávání, koučování a aplikované psychologie uplatňuje při vedení seminářů a individuálním poradenství pro nevlastní rodiče. Má 2 „bonusové“ a 1 vlastní dítě.

MUDr. Radkin Honzák

Radkin Honzák je jedním z nejuznávanějších českých psychiatrů, je také publicista a vysokoškolský pedagog. Absolvoval Fakultu všeobecného lékařství v Praze. Po roce 1989 vedl 10 let oddělení lékařské psychologie, psychoterapie a psychosomatiky 1. LF UK, další dekádu působil na Psychiatrické katedře IPVZ a později v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích. Jeho publikační činnost se zaměřuje na psychosomatickou problematiku, jak dokazují i knihy, které napsal pro laickou veřejnost.

Program

13:00 - 13:30

Registrace

13:30 – 14:15

Rodičovství a partnerství

Mgr. et Mgr. Milan Studnička

Ať je partnerství jakékoli, s příchodem dítěte se každý vztah mění. Dítě přináší nové a nepoznané, skvělé (i méně skvělé) zkušenosti, povinnosti a zážitky. Je určitě dobré si tuhle proměnu partnerství uvědomit a trochu se na ni třeba i připravit. Začít například tím, jak poznat partnera pro život nebo jak budovat partnerský vztah s ohledem na přicházející rodičovství. A na co si dát v rámci partnerství pozor, aby dlouhodobě dobře fungovalo a aby tvořilo dobré zázemí pro děti.

14:15 - 15:00

Těhotenství a umělé oplodnění

MUDr. Andrej Černý

Stát se rodičem znamená velký zvrat v životě každého člověka. Když jsme mladí, zdá se všechno snažší a i příroda většinou nedělá problémy. Rodičovství ve vyšším věku však přináší nemalé zdravotní riziko - pokud se vůbec povede. Otěhotnět ve věku nad 35 let je výrazně obtížnější a těhotenství v tomto věku s sebou přináší nemalé riziko onemocnění a pak i porodních komplikací.

15:00 - 15:30

Přestávka

15:30 - 16:15

Rodičovství a peníze

Ing. Vladimír Pikora, Ph.D.

Společnost propadla mýtu, že život je hlavně o penězích. Podle Vladimíra Pikory je ale život hlavně o rodině - čím více dětí, tím více rodina. Rodina je o přístupu a nikoli o penězích, ačkoli úplně bez peněz to taky nejde. A v této přednášce bude pohled ekonoma mimo mainstreamový proud.

16:15 - 17:00

Mladý vs. starší rodič

MUDr. Radkin Honzák

O rodičovství, v mladším i starším věku, s nadhledem a zkušenostmi několika desetiletí...

17:00 - 17:15

Přestávka

17:15 - 18:30

Diskuze s rodiči a odborníky

Moderátorka

Petra Beránková

Petra Beránková (rozená Polanská) je vystudovaná sociální pracovnice a je maminkou 2 malých dětí. Již přes 20 let se ale věnuje práci v médiích. Začínala jako moderátorka v komerčním radiu, později dostala příležitost pracovat také pro soukromé televizní stanice. Na TV Prima a dále i na ČT měla dva vlastní pořady - Dementy a Gladiátor. Poté moderovala zprávy ve zpravodajství České televize a ČT24. V současnosti pracuje jako redaktorka Českého rozhlasu Pardubice. Nárazově stále spolupracuje s Českou televizí, moderuje nejrůznější typy akcí, například i v oblasti charity.

Veliké díky patří partnerům
naší konference

Nepromeškejte příležitost

Sobota 08. února 2020

13:30 - 18:30

NODE5

Radlická 180/50, 150 00 Praha 5-Smíchov

Chci vstupenku
Další konference:

Numia s.r.o.
info@konferenceprozivot.cz
Tel. 739 344 765

Sídlo firmy
Na Chodovci 2723/58,
141 00 Praha